Dzisiaj jest: 25 Listopad 20152,480,807 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Witamy


POLECAMY:

Marchewa-Plastyka - Unikatowe herby klubowe!
Nerwowa końcówka


MeczHutnik Nowa Huta - Beskid Andrychów 3:2
Galeria: kliknij tutaj

 Kolejnym meczem który przyszło rozegrać Hutnikom było spotkanie z Beskidem Andrychów. Niestety, pod względem kibicowskim ze strony Hutnika tego dnia było kiepsko - zarówno pod względem frekwencji, jak i dopingu, a raczej jego braku, poza nielicznymi okrzykami z trybuny krytej. Ilość fanów na stadionie można szacować na 400. Z Andrychowa przybyło ok 30 fanów KSB z dwoma flagami, którzy dopingują przez większość spotkania. Często słychać od nich antyislamskie i antypolicyjne przyśpiewki. W drugiej połowie spotkania prezentują oni oprawę: folię z napisem "Na Suchych Stawach robimy karnawał" (litery ACAB w haśle były czerwonego koloru). Pokazali oni sektorówkę, a później odpalili sporo piro, w tym... sztuczne ognie (wystrzeliwane w powietrze), co było sporym zaskoczeniem. Ciekawi fakt, że wszystkiemu przyglądała się policja niewidziana już dawno na stadionie.
 Na boisku widać było braki kadrowe. Mimo to Hutnicy grali pewnie, stwarzając sobie sytuacje, w drużynie Beskidu należy jednak pochwalić obronę. Na bramkę dla Hutników trzeba było czekać ok. 25 minut, kolejne padły w 60 i 66 minucie spotkania. Strzelcami byli Kołodziej (x2) i Guja. Gorąco zrobiło się pod koniec spotkania, kiedy zaledwie w dwie minuty rywale zdobyli dwie bramki. Na szczęście Hutnicy bez większych problemów utrzymali wynik, i 3 punkty pozostały na Suchych Stawach.
huteusz, 14 listopad 2015 20:25:45 0 Komentarzy ˇ 41 Czytań

Koniec passy


MeczSoła Oświęcim - Hutnik Nowa Huta 2:0
Galeria: kliknij tutaj

Mecz z Sołą przyszło Hutnikom rozegrać w Święto Niepodległości wypadające w tym roku w środę. Główna, ok. 20-osobowa grupa dotarła na stadion busem. Niestety, od samego początku służby mundurowe węszyły w okolicach miejsca zbiórki, i mimo wielu kombinacji nie udało się ich zgubić. Grupa busowa po przejeździe dość okrężna drogą, dotarła pod stadion pod koniec przerwy. Z ciekawostek okołoprzejazdowych - na uwagę zasługuje wóz do zadań specjalnych oświęcimskiej policji w postaci oznakowanego Cinquecento. W końcu grupa dotarła na stadion, przechodząc wcześniej bardzo szczegółową kontrolę przy wejściu (komiczne, biorąc pod uwagę "powagę" rywala z Oświęcimia). Żądano listy wyjazdowej, na szczęście jej brak nie okazał się wielkim problemem. Dużym rozczarowaniem był brak oferty biletu za 10 złotych uwzględniającego kiełbaskę. Co zabawne, klatka jest zamykana automatycznie. Na sektorze znajdowało się już około 20 osób które dotarły innymi środkami transportu, w tym pociągiem. Ostatecznie w klatce Hutników znalazło się ok. 40, ale po całym obiekcie prawdopodobnie rozsiane było drugie tyle. Nie zabrakło również dopingu, który był na średnim poziomie... do czasu, aż w czasie wykonywania "Huto dzielnico ma" obruszył się miejscowy spiker, apelując o zaprzestanie śpiewania obraźliwych haseł. Nie trudno się domyślić, jak to podziałało - cała klatka na złość śpiewała jeszcze głośniej. Na nic się zdały próby zagłuszenia tej przyśpiewki wynikami innych meczów III ligi, czy też trąbienie miejscowego zgreda. Jeżeli mowa o zgredach, ciekawym zjawiskiem był skromny doping z sektora zajmowanego raczej przez starszych kibiców "Solarzy". Na boisku Hutnicy niestety ponieśli pierwszą od dłuższego czasu porażkę. Nie można im jednak odmówić woli walki, gdyż wypadli na prawdę nieźle, grając w osłabieniu z trudnym rywalem. Przyczyną osłabienia było odegranie się "Świętego" po faulu na jednym z zawodników Soły. Gra była pełna walki, więcej szczęścia mieli jednak gospodarze. Boisko też pozostawiało wiele do życzenia. Droga powrotna do Nowej Huty mijała spokojnie i bez większych atrakcji.
huteusz, 11 listopad 2015 18:27:47 0 Komentarzy ˇ 36 Czytań

Waleczność popłaca.


MeczHutnik Nowa Huta - Łysica Bodzentyn 3:1
Galeria: kliknij tutaj

 Mecz z Łysicą, można było uznać jako jeden z tych o "6 punktów". Niestety ambitne plany, aby na Suchych Stawach zasiadł komplet widzów nie udały się - na stadion przybyło ok. ich ok. 400. Nie był prowadzony również doping, poza spontanicznymi zrywami z trybuny krytej, czy też po zdobytych bramkach. Szkoda.
 Pod względem piłkarskim, początek spotkania nie należał do zbyt obiecujących. W 27 minucie początkowo dość nudnego spotkania Hutnicy stracili bramkę. Od tego momentu wszystko się jednak zmieniło - mecz był wyrównany, ale bardzo zacięty, obydwie drużyny często przeprowadzały groźne i szybkie akcje. Obrona Łysicy była dość skuteczna, mimo to Hutnicy atakowali bramkę rywala. Wytrwałość popłaciła - w 40 minucie wyrównał Sierakowski, zaś w 71 minucie dzięki uderzeniu Kołodzieja nowohucka jedenastka wyszła na prowadzenie. Ten sam zawodnik podwyższył zwycięstwo na 3:1 w 86 minucie,  wtedy już trudno było mieć wątpliwości, kto tego dnia zdobędzie trzy punkty. A wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie słupek i bardzo dobra gra bramkarza rywali, znanego szerzej przy Suchych Stawach z poprzednich spotkań jako "Pasibrzuch".
huteusz, 07 listopad 2015 16:43:07 4 Komentarzy ˇ 233 Czytań

Doping na Łysicy?


GlobeTrotters'02Podbudowani atmosfera na derbach i chcąc pomóc piłkarzom w utrzymaniu świetnej pasy w sobotę podejmiemy próbę zorganizowania dopingu na "zwykłym" meczu.

Zbiórka w sobotę o 13:15 w sektorze "przed masztem tv" [na prawo po wejściu na trybunę główną].

Żeby tak się stało potrzeba co najmniej 50 osób, które staną razem w sektorze z zamiarem śpiewu przez 90 minut. Dlatego jeśli komuś zależy, to widzimy się 15 minut przed meczem na sektorze. Nie czajcie się gdzieś po kątach zerkając czy młyn się zebrał, co robią koledzy i czy mi wypada. Nie będzie też z naszej strony łażenia i proszenia się o stanie w młynie: to nie te czasy. Zależy Ci na dopingu: przyjdź i śpiewaj. Dopingowanie gdzieś z boku po golach i akcjach to nie nasza bajka.

Do zobaczenia.
GDF, 05 listopad 2015 18:10:34 0 Komentarzy ˇ 246 Czytań

Z wizytą w Dreznie


GlobeTrotters'02Nas 24 (bus + 1 auto). Na trasie spokój, dojeżdżamy busem po 12.00 i wysiadamy w centrum miasta. Łazimy po mieście szukając swoich kolegów z Magdeburga jednak spotykamy jedynie na swojej drodze pikników Drezna plus kilku syryjczyków. Szukając atrakcji poza boiskowych głośno informujemy skąd jesteśmy i kogo przyjechaliśmy wspierać. Dochodzimy nawet pod jakąś knajpę miejscowych, ale zainteresowała się nami jedynie niemiecka policja, która zaczyna nas spisywać. Załoga samochodowa dojeżdża pod dworzec gdzie byliśmy umówieni wcześniej z FCM, więc telefonicznie informujemy ich gdzie jesteśmy. Niemieckie psy przygotowane jak na wojnę, więc na skrzyżowanie gdzie nas otoczyli przychodzi po nas ziomek z Magdeburga wraz z jedną osobą od nas. Spisywanie trwa może z 5 minut i eskortowani już kierujemy się na dworzec. Tam czekają podstawione autobusy które maja przetransportować nas na stadion. Odjazd opóźnia się bo psy nie puszczają nikogo z powodu dymów na stadionie. W końcu wsiadamy do przegubów. Dojeżdżamy pod kasy i sprawnie wchodzimy na sektor gości. Na stadionie 30 000 ludzi, widać ze jest to najważniejszy mecz dla obu ekip. Kierujemy się w dolne części sektora gdzie większość z Magdeburga stoi w czarnych kominiarkach. Drezno prezentuje oprawę nad którą pracowali 2 lata i rozpoczyna się mecz. Nie brakuje obustronnych bluzgów, a poziom napinania się bocznych sektorów jest głównie uzależniony od wyniku sportowego. Magdeburg przegrywa 3-2 więc napinka trwa nawet po końcowym gwizdku na co FCM odpowiada wystrzeliwując 3  rakietnice w kierunku sektorów gospodarzy. Po meczu czekamy na autobusy i z powrotem kierujemy się na dworzec. Pakujemy się do busa i auta i niepokojeni przez nikogo wracamy do Nowej Huty.


R.
GDF, 01 listopad 2015 14:44:58 0 Komentarzy ˇ 1121 Czytań

Klątwa aktywna!


MeczHutnik Nowa Huta - Cracovia II Kraków 4:0
Galeria: kliknij tutaj

 W końcu po 12 latach przerwy przyszło nam się zmierzyć z Cracovią. Wprawdzie jedynie z jej rezerwami, ale i to cieszy. Mobilizacja na ten mecz w szeregach Hutników była dość wysoka - udało się bez problemu zebrać komplet 999 widzów. W klatce zjawiło się ok. 200 kibiców Cracovii, przywiezionych z ul. Kałuży autobusami podstawionymi przez MPK po meczu ich pierwszej drużyny z Pogonią. Na płocie powieszono standardowy już zestaw flag, oraz transparent "CHODYL TRZYMAJ SIĘ - ACAB - PDW - WZG - GT'02", oraz drugi, będący częścią oprawy. Piłkarze weszli na murawę z flagami, które zostały przekazane na sektor. Od początku prowadzimy całkiem niezły doping.  Pod koniec pierwszej połowy prezentujemy sektorówkę spuszczoną z dachu, na której znajdowały się 3 ujęcia śmierci z kosą, nagrobki oraz napis "Klątwa przerzuta". Całość uzupełniał transparent "Każdego czeka pokuta". Nie obyło się bez obustronnych bluzgów. W drugiej połowie zaprezentowana została druga część oprawy - transparent  "Głos Nowej Huty - GT'02" w asyście kraciastych flag na kijach, później zaś sektorówka w barwy i do tego kilkadziesiąt rac i ogni wrocławskich. Na sektorze wśród nas zasiadły również delegacje Stomilu i Dynamo. Co do Cracovii - mieli ze sobą dwie flagi, i kilka razy coś krzyknęli. Poza tym, żadnych istotniejszych atrakcji nie stwierdzono.
 Warto wspomnieć również o wyczynach boiskowych naszych piłkarzy, gdyż zostaliśmy przez nich tego dnia wręcz rozpieszczeni. Wygrana 4-0 w pięknym stylu na pewno zostanie w pamięci kibiców na długo. Bramki dla Hutnika zdobyli Guja (x3) i Jacak. Hutnik po tym meczu wskoczył na 4 miejsce w tabeli, co jest nie lada sukcesem!
huteusz, 25 październik 2015 13:12:42 0 Komentarzy ˇ 81 Czytań

Niezapomniane 10 minut.


MeczHutnik Nowa Huta - Czarni Połaniec 2:1
Galeria: kliknij tutaj

 Mecz z Czarnymi zapowiadał się na typowego ligowego średniaka, i tak też przez większość spotkania było. Frekwencja dość przeciętna (ok. 300 osób), brak dopingu, mecz dość monotonny i nudny, co nie znaczy wcale że łatwy. Utracona bramka nie dodawała otuchy, jak się jednak okazało Hutnikom udało się wyrównać w 86 minucie, a to, co później oglądaliśmy na płycie boiska przy Suchych Stawach było naprawdę niesamowitym widowiskiem. Akcja za akcją, walka i zacięcie spowodowały że w 92 minucie meczu szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść nowohucian. Radość panująca na stadionie była trudna do opisania, mecz jednak trwał nadal. Hutnicy zaczęli grać na czas, zmieniano zawodników. Podyktowany został jednak bardzo groźny rzut wolny, po którym od utraty prowadzenia uratował Biało-Błękitno-Niebieskich jedynie słupek. W ten sposób, dzięki walce ale i dużej dawce szczęścia 3 punkty pozostały w Nowej Hucie.
huteusz, 10 październik 2015 19:54:54 3 Komentarzy ˇ 298 Czytań

Poroniec rozgromiony


MeczHutnik Nowa Huta - Poroniec Poronin 5:1
Galeria: kliknij tutaj

Deszczowa, wczesnojesienna pogoda oraz średnio atrakcyjny rywal nie przyciągnął na Suche Stawy wielu kibiców. Ci jednak, którzy przyszli, naprawdę nie mieli na co narzekać - tak dobrego meczu na Suchych Stawach dawno nie widziano. Dużo walki, dynamizmu, wiele bramek (oczywiście dla Hutnika) - drużyna pokazała się od bardzo dobrej strony, nie dając dojść do głosu rywalowi. Na trybunach nie zabrakło również wymiany uprzejmości z co poniektórymi zawodnikami z Poronina.
huteusz, 26 wrzesień 2015 21:09:54 0 Komentarzy ˇ 149 Czytań

Wyjazd na KSZO


MeczKSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Hutnik Nowa Huta 2:0
Galeria: kliknij tutaj

W zeszłą sobotę przyszedł czas na jeden z najciekawszych wyjazdów rundy, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tego klubu nie trzeba przedstawiać nikomu rozeznanemu w kibicowskim świecie. Nas na ten wyjazd wybiera się ok. 70 w tym 1 Stomilowiec. Na pokładzie stały wyjazdowy, choć nieco odmłodzony skład [dzięki wsparciu Since 1950 z darmowego przejazdu skorzystało 17 chłopaków z roczników '97 i młodszych]. Droga jak to zawsze na takich wyjazdach obfitowała w rozrywkę, po drodze robimy pamiątkową fotę i robimy kilka postojów. Niestety na skutek tego że jedziemy przez wiochy nie wyrabiamy się czasowo, wskutek czego docieramy na miejsce ok. 65 minuty spotkania. Miejscowi okazują się całkiem w porządku i wpuszczają nas na sektor w promocyjnej cenie. Wieszamy na płocie 4 flagi i prowadzimy średniej jakości doping. Gospodarze sami siebie wyceniają na 200 osób w młynie, a ogółem na stadionie na "999", również prowadzą doping. Niestety mecz ten nie elektryzuje już tak jak kilka lat temu, wiec więcej atrakcji nie było. Piłkarze niestety przegrywają 2-0 z liderem. Droga powrotna mijała również dobrze, po drodze mijamy grupki napinających się gimnazjalistów, co poprawia humor załodze autobusu. Wobec jednej z takich grupek podpitych fanów KSZO dość gwałtownie interweniowała policja, wobec czego śpiewamy z okien "zostaw kibica". Przygód z policją nie brakowało również na jednej z mijanych stacji benzynowych - psiarnia zagazowała kilka osób od nas, na innej zaś symulowano zakończenie godzin pracy. Koło 22 meldujemy się w komplecie w Hucie i rozchodzimy do domów.
huteusz, 22 wrzesień 2015 21:44:54 0 Komentarzy ˇ 109 Czytań

Kolejne 3 punkty!


MeczHutnik Nowa Huta - Wolania Wola Rzędzińska 3:1
Galeria: kliknij tutaj

 Pod względem kibicowskim, nie można o tym meczu powiedzieć raczej nic ciekawego. Frekwencja na stałym Hutniczym poziomie, nie był prowadzony zorganizowany doping, aczkolwiek od czasu do czasu spontanicznie było słychać różne przyśpiewki. Na boisku Hutnicy po dość chaotycznym i wyrównanym meczu wygrali 3-1, z czego każda bramka była na swój sposób ciekawa - pierwsza padła po pięknym uderzeniu Gamrota tuż pod poprzeczką, druga zaś zaledwie chwilę później - po rozpoczęciu gry, a zdobył ją Swiątek. Ostatni z goli padł w samej końcówce meczu po pięknym rajdzie Kołodzieja, który samodzielnie ominął kilku zawodników Wolanii i umieścił piłkę w siatce. Do samego stylu gry, można mieć trochę zastrzeżeń, liczą się jednak przede wszystkim zdobyte punkty.
huteusz, 12 wrzesień 2015 21:01:21 0 Komentarzy ˇ 112 Czytań

Wygarbowani


MeczGarbarnia Kraków - Hutnik Nowa Huta 1:3
Galeria: kliknij tutaj

W sobotni poranek na stadionie na krakowskim Ludwinowie rozegrane zostały małe derby Krakowa pomiędzy Garbarnią a Hutnikiem. Gospodarze niestety nie należeli do zbyt gościnnych i dumnie obwieścili iż mecz odbędzie się "bez kibiców przyjezdnych". Smutne, że kolejny klub w naszej lidze stosuje takie rozwiązanie i tak na prawdę sam sobie szkodzi, ponieważ spotkania tego typu należą do spokojnych, a gospodarze zarobili by chociaż na biletach. Hutnicy nie należą jednak do ludzi którzy się przejmują takimi śmiesznymi decyzjami - na trybunach można było spokojnie dostrzec kilkanaście fanów nowohuckiej jedenastki, nieraz w barwach klubowych. Po bramkach nie brakowało Hutniczych okrzyków, a po meczu doszło nawet do małej bójki. Gospodarze od czasu do czasu trochę dopingują i bębnią. Trudno porównywać ten mecz z wcześniejszymi na stadionie Garbarni.
Pod względem sportowym Hutnicy tego dnia spisali się bardzo dobrze, pokonując gospodarzy aż 1-3. Mecz był ciekawy, pełen akcji z obu stron. Bardzo dobrze zaprezentował się po raz kolejny bramkarz Biało-Błękitno-Niebieskich. W drugiej połowie spotkania jeden z piłkarzy Garbarni otrzymał drugą żółtą kartkę, wskutek czego musiał opuścić boisko. Widać, że zawodnikom Brązowych zadziałało to na nerwy i zaczęli grać o wiele ostrzej, jednak zryw ten był raczej chwilowy. Hutnicy jednak dobrze prezentowali się do samego końca, kończąc spotkanie bardzo korzystnym wynikiem.
huteusz, 05 wrzesień 2015 16:18:58 0 Komentarzy ˇ 154 Czytań

Strona 1 z 172 1 2 3 4 > >>
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice