Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 20244,486,369 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Mecz rundy w Tarnowie.


MeczUnia Tarnów - Hutnik Kraków 2:3 (0:2)
Bramki:Hajduk '7,'35,Kiwacki '69 -'57 Rodak, '92 Saratowicz

Hutnik:Turbasa, Czajka, Pasionek(k), Jurkowski, Niechciał, Tabak, Świątek, Pyciak, Kępa, Gil, Hajduk oraz Kiwacki, Dziadzio, Garzeł, Tarasek

Unia: Lisak - Pawlak, Sobyra, Jędrusiak, Węgrzyn - Rodak, Kafel (77 Kazik), Szczytyński, Radliński - Drozdowicz (81 Witek), Wolański (58 Saratowicz).

Sędziował: Rafał Rzeszutek (Starachowice).
Żółte kartki: Kafel, Saratowicz - Kiwacki, Pasionek, Pyciak, Tabak.

Dzisiejszego dnia odbył się najciekawszy mecz pod względem kibicowskim w tej rundzie. Kibice Hutnika już o 9 rano musieli się stawić na zbiórce w celu odebrania biletów, oraz jednakowych szarf w barwy, które zastępowały tego dnia szale. W sile około 550 osób (w tym około 100 GKS Jastrzębie, za co im serdecznie dziękujemy!), odjechali oni z dworca pociągiem specjalnym do Tarnowa. Podróż przebiegła bezproblemowo, wszystkim dopisywał humor. Jedyną negatywną rzeczą była deszczowa pogoda, która jednak do meczu się poprawiła. Na stadion kibice dojechali około 2-3 godziny przed meczem. Wpuszczanie wszystkich na stadion szło bardzo powoli. Około 16 już wszyscy zajęli swoje miejsca na sektorze. Warto zwrócić uwagę na pewne spięcia z ochroną przed meczem. Hutnicy wzięli ze sobą dwie dlagi (Nowa Huta, Stara Miłość Nie Rdzewieje). Ponadto obok powieszone zostały zdobyte szaliki, koszulki, oraz czapki Wisły, które w drugiej części spotkania spłonęły. Bardzo dobry efekt dały jednakowe szale (a właściwie szarfy), które posiadali wszyscy fani z Nowej Huty. HKS w trakcie meczu prowadził dosyć dobry doping. Z kolei, kibice Unii przybyli na stadion w ilości podobnej do kibiców Hutnika (w tym Karpaty oraz Glinik). Dopingowali oni momentami głośno, lecz przez większość spotkania średnio. Zaprezentowali oni główną oprawę: Nieczytelną sektorówkę, oraz białe i niebieskie flagi. Później zostały pokazane jeszcze 2 sektorówki - z herbem Tarnowa i Unii. W drugiej połowie zaprezentowana została "oprawa roku", która była tak nieczytelna, że nikt nic z niej nie zrozumiał. Pod koniec spotkania Uniści zaprezentowali swoją profesjonalną pirotechnikę w postaci saletry (?) i petard. Po zakończonym spotkaniu doszło do małego spięcia pomiędzy kibicami Hutnika a wychodzącymi z meczu Unistami, oraz między Unistami a policją. Niestety należy wspomnieć iż w powietrzu latała duża ilość kamieni. Mecz należy uznać za udany kibicowsko.
Pod względem piłkarskim również było ciekawie. Pierwszą połowę zdominowali Hutnicy, natomiast piłkarze Jaskółek praktycznie nie dochodzili do piłki. W pierwszej połowie Hutnicy zdobyli bezpieczne prowadzenie 2:0. Zapowiadało się, iż Hutnicy spokojnie i bezproblemowo mają zapewnione zwycięstwo. Niestety, druga połowa pokazała, iż nie wszystko jeszcze jest przesądzone. Piłkarze Tarnowskiej drużyny zdobyli kontaktową bramkę, jednak w 69 minucie Kiwacki strzelił piękną bramkę podwyższając prowadzenie na 3:1. Dopiero w doliczonych minutach spotkania Saratowicz zdobył bramkę na 3:2. Trzeba przyznać jednak że końcówka spotkania była stresująca dla kibiców Hutnika. Hutnik mógł zdobyć nawet większe prowadzenie, jednakże piłka odbiła się od poprzeczki.
Podsumowując, mecz był udany pod wieloma względami. Oby więcej takich wyjazdów.

LucassNH, 31 maj 2009 18:52:31 0 Komentarzy ˇ 2282 Czytań


Komentarze


Brak komentarzy.
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice