Dzisiaj jest: 19 Sierpień 20193,374,099 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Akcja Małolat - Zaczynamy!


Akcja MalolatJesień 1999. Godzina wychowawcza w Gimnazjum nr 45 na osiedlu Willowym w Starej Hucie. Wychowawczyni klasy I "c" ubolewa nad gałganami z klasy, którą się opiekuje. Za niedopuszczalny uważa fakt pobazgrania nowych ławek napisami sławiącymi miejscowy klub. Monolog schodzi tematycznie na dziesiejszą mlodzież. Oberwało się "hołocie wracającej z tego Hutnika". Siędzę w ostatniej ławce. Rozpiera mnie duma. Wszystkie starania wychowawcze zarówno z domu jak i ze szkoły poszły las... Duma z uczestnictwa w potępianej grupie mobilizuje mnie do dziobania kolejnego Hakaesa na ławce...(...)

Wiosna 2000. Zbiórka o 16 pod blokiem. Jest nas 9 osób. Reszta dojdzie na sektor. Szaliki, koszulki. Plecaki wypchane balonami, serpentynami i flagami. Wchodzimy na sektor C. Wieszamy 2 flagi barwach o wymiarach 1,2/1,5 oraz jedną 1/0,5 w barwach Polski z napisem Hutnik. Mamy jedną, jeszcze mniejszą na kij. Czekamy sobie na mecz. Przychodzi do sektora ktoś ze starszyzny. Na oko dwudziestolatek. Zaprasza nas do wspólnego sektora. Idziemy od razu. Doping, mimo ulewy i braku gości, rewelacja. Pochwalono nas w kronice.


To nie fragmenty z pamiętnika. To przebłyski sprzed lat. Z tamtej ekipy większość nadal śmiga na mecze. Część piknikuje, część aktywnie działa w różnych grupach. Wszyscy, zaczynający wówczas śmigać na mecze, to osoby urodzone w połowie lat '80. Jak wiadomo, trzon aktualnej ekipy Hutnika. Niefortunna reforma szkolnictwa spowodowała zebranie w jednym miejscu młodzieży w najtrudniejszym okresie. Zwykle tutaj wybiera się drogę albo chociaż szlak, jakim się będzie podążać. Także kibicowski. Nas nikt nie namawiał. Sami wchłonięci zostaliśmy w kule śniegową rodzącego się, nowego pokolenia kiboli Hutnika... Bez albo z jedynie mglistym wspomnieniem czasów 1 ligi. Co przyciągało na Hutnika? Szeroko pojęta zajawka. Teraz czasy są inne. Bardziej wymagające. Sami musimy zadbać o narybek.
Zaczynamy kampanię o nazwie "AKCJA MAŁOLAT". Chcemy zaszczepić wśród młodocianych kibiców zajawkę na Hakaesa. Co najmniej taką jak my prezentujemy. Pierwszy, bardzo poważny krok został uczyniony dzisiaj. Na posiedzeniu zarządu Nowego Hutnika podjęta decyzja o wprowadzeniu biletów po 5 zł dla gimnazjalistów. Kolejne kroki należą do nas. Pomysłów jest sporo. Z doświadczenia wiemy, że większość rzeczy będziemy musieli wykonywać sami w conajmniej 90%. Ale każda pomoc się przyda.

Co chcemy osiągnąć?

- rozpowszechnić sympatię do Hutnika wśród jak największej ilości młodzieży w Nowej Hucie
- zachęcić młode osoby do chodzenia na mecze.
- skłonić małolatów do aktywnego uczestnictwa w dopingowaniu naszej drużyny
- przygotowanie gruntu wśród młodzieży do przejęcia w przyszłości na swoje barki ciężaru utrzymywaniu ruchu kibicowskiego na Hutniku na wysokim poziomie.

Zachęcamy do nadsyłania własnej wizji przeprowadzenia akcji!

"Kiedy byłem małych chłopcem... Gietki wzięły mnie na mecz..."
huteusz, 19 lipiec 2011 12:29:32 0 Komentarzy ˇ 1070 Czytań


Komentarze


Brak komentarzy.
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice