Dzisiaj jest: 23 Maj 20193,344,373 Unikalnych wizyt

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sparingowa sobota w wykonaniu Hutników

SparingW sobotę drużyna Biało-Błękitno-Niebieskich rozegrała dwa sparingi. W pierwszym z nich Hutnicy rozgromili bezproblemowo drużynę Grębałowianki aż 8-1. Piłkarze Hutnika przez całe spotkanie kontrolowali grę, widać było dobre przygotowanie kondycyjne i ruchowe zespołu. W pierwszej połowie bramki zdobyli: Stanek (po asyście Witka), Hul (po asyście Zimnego) oraz Piszczewskij. Piłkarze Grębałowianki również walczyli - na uwagę zasługuje piękne uderzenie Mikołajczyka z 25 metra, którym pokonał on bramkarza Hutnika. Na kolejne bramki trzeba było czekać aż do 65 minuty, kiedy to Hutnicy się odblokowali, zdobywając w ciągu 25 minut aż pięć bramek!

Grębałowianka Kraków – Hutnik Nowa Huta 1-8 (1-3)
Bramki: 14', 87' Stanek, 25', 85' Hul, 28', 72' Piszczewskij, 65' Murzyn, 80' Pacyga (s) - 30' Mikołajczyk

HUTNIK: Jasowicz – Zimny, Urbaniec, S. Jagła, Cieśla (46. Białkowski) – Żelasko, Hul, Piszczewskij, Murzyn – Witek, Stanek

W drugim sparingu tego dnia Hutnik przegrał z drużyną LKS Czaniec. Goście wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a losy spotkania ważyły się do ostatnich minut. W pierwszej połowie spotkania lepiej wypadli goście, narzucając Biało-Błękitno-Niebieskim swoj styl. Hutnicy nie byli w stanie konstruować akcji. Wśród ciekawych sytuacji warto wymienić silny strzał Świerczyńskiego na bramkę Hutnika w 11 minucie. Kusak na szczęście obronił to uderzenie. W 19 minucie z kolei swoich sił próbował Pindel, który odebrał piłkę podczas wyprowadzania akcji i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę tego spotkania. Piękną bramkę zdobył również Świerczyński, strzelając z 25 metra. Na pochwałe zasługuje wspaniała postawa golkipera Biało-Błękitno-Niebieskich który obronił dwa silne uderzenia, i nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam. W 45 minucie Nawrot miał okazję zdobycia bramki kontaktowej, jednak piłka minęła bramkę LKSu.
W drugiej połowie spotkania Hutnicy grali z o wiele większą determinacją. Grali oni odważnie, co było widać już od pierwszych minut. Na efekty nie trzeba było długo czekać - w 53 minucie Sierakowski wykorzystał podanie Gui zdobywając bramkę. Guja miał szanse wyrównać, strzał jego jednak minął bramkę gości. W 77 minucie Świątek przedarł się prawą stroną boiska i zdobył drugą bramkę dla Hutników. Hutnik wciąż atakował, niestety jednak zabrakło uwagi. Kierczak, który wprawdzie się pośliznął, zdołał mimo to płaskim strzałem pokonać Kusaka i zdobył decydującą, trzecią bramkę dla gości. Nowohucianie walczyli do końca, wyniku jednak nie udało się zmienić.

Hutnik Nowa Huta – LKS Czaniec 2-3 (0-2)
Bramki: Sierakowski, Świątek - Pindel, Świerczynski, Kierczak.

HUTNIK: Kusak – B. Jagła, Bienias, Orłowski, Antoniak – Guja, Nawrot, Świątek, Gamrot – Sierakowski, Lampart
LKS CZANIEC: M. Soldak – Januszyk (46. Adamus), M. Żak, Dębski (83. testowany), P. Łoś (46. K. Bączek) – D. Łoś (62. Hałat), P. Pindel (81. Waligóra), Świerczyński, Sadlok (46. Kierczak), Kozioł – Kmiecik (70. B. Bączek).

huteusz, 06 sierpień 2012 16:37:59 20 Komentarzy ˇ 1243 Czytań