Dzisiaj jest: 19 Sierpień 20193,374,206 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Głosujemy i wygrywamy pieniądze dla Hutnika!


Nowy Hutnik 2010
Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiej szansy, by spowodować, że publiczne pieniądze trafią do Hutnika. Teraz dzięki budżetowi obywatelskiemu i mobilizacji naszych kibiców i sympatyków klub może otrzymać prawie 170 tysięcy złotych! Pieniądze te zostaną wydane na remont i utrzymanie boiska treningowego dla naszych zawodników oraz na zorganizowanie szeregu imprez w 2015 r. w ramach obchodów 65. rocznicy powstania Hutnika. By tak się stało musimy wszyscy zagłosować w dn. 27 września – 5 października br.

W 2014 r. Kraków wzorem innych miast wprowadził tzw. budżet obywatelski, tzn. w ogólnego budżetu miasta 4,5 mln PLN, o których podziale zadecydują sami mieszkańcy. Z tej kwoty każda dzielnica na projekty dotyczące wyłącznie jej, będzie mogła wydać po 100 tys. PLN. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczono zaś 2,7 mln PLN. Pierwszym krokiem było zgłaszania projektów – w sumie wpłynęło ich 656, a wśród nich dwa dotyczące bezpośrednio Hutnika. Wnioski zostały przygotowane z inicjatywy prezesa Nowego Hutnika 2010 Adama Gliksmana: „Pierwsze zadanie pod nazwą „To nie wszystko mieć boisko” zakłada przeznaczenie środków finansowych na remont i utrzymanie boiska treningowego, zarządzanego przez Nowy Hutnik 2010. Obecnie trenuje na nim aż 200 piłkarzy, więc wymaga ono sporych nakładów na utrzymanie murawy, by tak duża ilość dzieci i młodzieży mogła trenować. Są to duże kwoty, które do tej pory ponosił sam klub. Budżet obywatelski daje nam szansę, by pieniądze gminne zostały przeznaczone na ten cel”. Projekt został zweryfikowany przez ZIS i oszacowany na 100 tys. PLN. Będzie on głosowany w ramach budżetu dzielnicy XVIII, co oznacza, że projekt Hutnika musi wygrać. Jeśli Hutnik zajmie drugie miejsce, to zadanie nie będzie realizowane.

Drugi projekt będzie rywalizował w tzw. puli ogólnomiejskiej. Adam Gliksman zaproponował, by przy udziale środków miejskich zorganizować obchody 65. rocznicy powstania Hutnika Kraków. Na ten cel proponuje się wydanie 68 750 PLN. W ramach naszego projektu zorganizowane zostaną m.in. wystawa poświęcona historii Hutnika w centrum Nowej Huty, warsztaty plastyczne i konkurs dla uczniów szkół krakowskich (związany z Hutnikiem), ogólnomiejski piłkarski turniej drużyn amatorskich o Puchar 65-lecia Hutnika, a także „Dzień z Hutnikem”, połączony w 2015 r. z „Welcome to Nowa Huta”. 

Jak widać zadania z punktu widzenia Hutnika są bardzo ważne. Projekty przeszły pozytywnie weryfikację i teraz od kibiców Hutnika zależy, czy te pieniądze pomogą klubowi. Nie trzeba pieniędzy, dużego zaangażowania i poświęcenia czasu: wystarczy zagłosować na nasze projekty. 

Nie wiadomo ile będzie potrzebnych głosów, by wygrać głosowanie, ale widząc mobilizację innych środowisk, oraz fakt, że nie możemy liczyć na wsparcie innych, musimy dać z siebie wszystko.

Co warto wiedzieć:
1) Głosować może każda osoba, która ukończyła 16 lat i zamieszkuje w Krakowie (nie trzeba być zameldowanym!);
2) Głosowanie będzie odbywało się wyłącznie od 27 września do 5 października br.
3) Głosować będzie można poprzez stronę internetową www. krakow.pl lub w wybranych punktach na terenie Krakowa (m.in. w siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII)
4) Oddanie głosu zajmuje tylko kilkadziesiąt sekund. Mozna też wypełnić kartę i samodzielnie lub przez pośrednika złożyć w punkcie do głosowań.
5) Głosować można tylko raz (do weryfikacji potrzebny będzie numer PESEL) na 10 projektów, które otrzymają od 5 do 1 punktu (5 projektów w puli ogólnomiejskiej i 5 w puli dzielnicy XVIII). By głos był ważny musisz koniecznie podać również numery innych projektów, na które chcesz oddać swój głos.
6) W przypadku projektu „To nie wszystko mieć boisko” tylko pierwsze miejsce w dzielnicy da nam szansę na sfinansowanie remontu i utrzymania boiska! Warto więc rozważyć, na kóre projekty głosujemy w dalszej kolejności!
7) W przypadku projektów dzielnicowych można głosować tylko na projekty w obrębie jednej dzielnicy. Jeśli więc ktoś zagłosuje na projekty w innej niż dzielnica XVIII Nowa Huta, nie będzie mógł już głosować na projekt hutniczy!
8) Jeśli nie mieszkasz w dzielnicy XVIII, a chcesz zagłosować na projekt Hutnika – nie martw się! Masz do tego prawo – wystarczy, że wypełniając kartę do głosowanie oświadczysz, że z dzielnicą XVIII związane są Twoje żywotne interesy i możesz głosować.

Pamiętaj jeszcze nigdy Twój głos nie był tak ważny dla Hutnika. Wygrywaliśmy nagrody, tytuły, wyróżnienia – teraz możemy dobyć pieniądze, które pomogą w rozwoju Hutnika! Każdy głos jest ważny – namów znajomych, rodzinę, przyjaciół! Niech głosują na Hutnika. To nie kosztuje za wiele, a przyniesie wiele dobrego dla naszego klubu!
GDF, 28 wrzesień 2014 23:03:18 0 Komentarzy ˇ 858 Czytań


Komentarze


Brak komentarzy.
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice