Dzisiaj jest: 23 Lipiec 20244,628,139 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Koło kręci się dalej!


Nowy Hutnik 2010
Za nami pierwsza część akcji „Koło ratunkowe dla Hutnika”. Przypomnijmy: przez kłopoty finansowe stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 (spowodowane m.in. słabą frekwencją na jesiennych meczach) powstały zaległości finansowe wobec świetnie spisujących się w tym sezonie piłkarzy. Pojawiło się widmo rozpadu drużyny trenera Mateusza Stańca.

Podczas pierwszych dni walnego zgromadzenia stowarzyszenia członkowie zaproponowali akcję „Koło ratunkowe”. Celem było zebranie kwoty minimum 30 tys. zł. na potrzeby drużyny Hutnika. Mimo, że akcja jeszcze trwa już teraz możemy uznać, że zakończyła się ogromnym sukcesem. Na chwilę obecną na koncie akcji jest około 65 tys. zł. Poza wolnymi datkami na rzecz drużyny ogromny wkład finansowy stanowią aukcje przeprowadzone w grupie kibiców Hutnika na Facebooku (na chwilę obecną wpłynęło do klubu już 25 tys. zł, a trwające i nieopłacone aukcje wycenia się na ok. 7,5 tys. zł.). Co licytowali kibice? Wielkim hitem aukcji były pamiątki z czasów gry w Pucharze UEFA, m.in. koszulki przekazane przez byłego zawodnika Hutnika Marcina Makucha. Swoje koszulki dolożyli także aktualni zawodnicy Hutnika (m.in. Krzysztof Świątek, Jakub Ochman, Norbert Jasowicz czy Michał Guja). Spore zainteresowanie wzbudziły hutnicze zabytki "klasy 0", m.in. herb, który przez lata wisiał na hali na Suchych Stawach czy piłka z sezonu 1978/79. Licytowano też wiele kibicowskich szalików i koszulek z lat '90, gdy fanty były bardzo trudno dostępne. Były też pierwsze gadżety wydane już przez kibiców u progu tysiąclecia. Niektóre pamiątki osiągnęły ceny powyżej 1000 zł. Było też sporo mniej unikatowych koszulek, szalików i innych pamiątek, za które kupujący zaoferowali mniejsze kwoty. Dzięki temu także ci, którzy nie posiadali unikatowych pamiątek albo mają mniej zasobne portfele mogli stać się uczestnikami tej niezwykłej akcji. Finansowo wsparli ją także kibice niemieckiego 1. FC Magdeburg za co bardzo dziękujemy!

Takiego zrywu w szeregach kibiców Hutnika nie było od 2010 roku, gdy zawiązali stowarzyszenie i uratowali klub.
- Dzięki akcji wraca wiara, że działając wspólnie, możemy osiągnąć coś wielkiego dla Hutnika – podsumował prezes Hutnika, Adam Gliksman.

Dzięki funduszom z „Koła” udało się spłacić zaległości wobec drużyny za wrzesień, październik i listopad. Rozpoczęto także rozmowy z piłkarzami na temat ich gry w rundzie wiosennej. Większość piłkarzy zadeklarowała chęć pozostania w Hutniku. 

Kibice organizujący akcję nie spoczywają na laurach. Aukcje trwają nadal w grupie kibiców Hutnika na Facebooku, można też wpłacać wolne datki na konto i do członków zarządu. 

www.koloratunkowe.tk
Dane do przelewów:
34 2490 0005 0000 4500 1074 2419
Nowy Hutnik 2010
os. Na Skarpie 7/102
31-909 Kraków

To nie koniec hutniczych inicjatyw na zimę. Niebawem rusza akcja sprzedaży karnetów na rundę wiosenną. Co z tego, że zatrzymamy piłkarzy, skoro nadal będzie ich oglądać 300 osób na meczach?! Dlatego już teraz namawiajmy znajomych i kolegów z osiedla do zakupu karnetów i regularnej obecności na meczach! Poza tym w połowie lutego odbędzie się coroczny turniej kibiców Hutnika, który jak zawsze będzie miał międzynarodową obsadę i będzie naszym wielkim świętem! 
GDF, 21 styczeń 2016 08:57:50 0 Komentarzy ˇ 2102 Czytań


Komentarze


Brak komentarzy.
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice