Dzisiaj jest: 23 Sierpień 20173,066,829 Unikalnych wizyt

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Strata ważnych punktów

MeczHutnik Kraków - Dalin Myślenice 0:0

Na ligowe spotkanie przy Suchych Stawach przybyło ok. 300 kibiców Hutnika. Nie był prowadzony zorganizowany doping, na płocie powieszono jedną flagę Nowa Huta w barwach Polski. Na trybunach obecnych również było 4 fanów 1.FC Magdeburg, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Mecz skończył się bezbramkowym remisem, gra była dość wyrównana, z minimalna przewagą Biało-Błękitno-Niebieskich. Goście wyraźnie grali jakby był to mecz "o wszystko", co w połączeniu z ignorancją sędziów, czy grą na czas w końcówce spotkania umożliwiło im utrzymanie wyniku. Obydwie drużyny co chwila przeprowadzały akcje, gra była bardzo dynamiczna. Obrona Myśleniczan była bardzo skuteczna. W 85 minucie po uderzeniu jednego z zawodników Dalinu, piłka trafiła w poprzeczkę - była to najgroźniejsza dla Hutników sytuacja w całym spotkaniu.

huteusz, 03 maj 2017 20:12:18 0 Komentarzy ˇ 89 Czytań

III obchody rocznicy Obrony Krzyża Nowohuckiego

KibiceIII obchody rocznicy Obrony Krzyża Nowohuckiego

27 kwietnia odbyły się III obchody rocznicy Obrony Krzyża Nowohuckiego. O godzinie 19:50 na Placu Centralnym miała miejsce zbiórka, na którą przybyło kilkudziesięciu kibiców Hutnika, Kilka minut później, cała zgromadzona grupa udała się w kierunku samego krzyża wznosząc okrzyki sławiące klub, dzielnicę oraz ojczyznę, Na uroczystościach obecni byli również przedstawiciele ONR, oraz Solidarności '80. Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu opowiadającego o wydarzeniach, które miały miejsce w 1960 roku, usłyszeć występy artystyczne i przemówienia osób zaangażowanych w działalność patriotyczną. Na koniec uroczystości pod krzyżem złożono kwiaty, oraz odśpiewano hymn, całości dopełniały odpalone race. Wielkie pochwały należą się dla organizatorów uroczystości - ważną sprawą jest upamiętnianie bohaterstwa, poświęcenia oraz zasad jakie przyświecały Nowohucianom podczas tych wydarzeń, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że o takiej historii większość mediów do dzisiaj praktycznie nie wspomina.

MeczHutnik Nowa Huta - Wiślanie Jaśkowice 1:0

Na ten dość atrakcyjny sportowo mecz na Suchych Stawach przybyło ok. 700 fanów nowohuckiej jedenastki. Pod kasami miała miejsce zbiórka finansów dla nowohuckich kombatantów. W młynie zjawiło się ok. 50 najwierniejszych fanów Hutnika, którzy przez część spotkania prowadzili doping w asyście nowego bębna. Pod koniec spotkania odpalone zostało trochę piro z inicjatywy Fanatycznej Emigracji. Na boisku Biało-Błękitno-Niebiescy byli zdecydowanie drużyną przeważającą i tworzącą wiele sytuacji. W pierwszej połowie od utraty bramki po strzale Świątka, gości uratowała jedynie poprzeczka. Na zwycięską bramkę trzeba było czekać aż do 78 minuty. Strzelcem był Kotwica. Wygrana z vice-liderem przy jednoczesnej porażce rezerw Cracovii daje wielu fanom nadzieję na awans nawet w tym sezonie, ale czy są to nadzieje realne? Czas pokaże.

huteusz, 02 kwiecień 2017 20:57:01 0 Komentarzy ˇ 134 Czytań

Deklasacja KPR-ów

MeczProszowianka Proszowice - Hutnik Kraków 1:5

Na mecz do Proszowic zorganizowany został wyjazd samochodowy. Większość fanów wyruszyła do tej nieodległej miejscowości z miejsca zbiórki, część dojechała na własną rękę i ostatecznie fani Hutnika zameldowali się na stadionie w liczbie 140 (część osób była na głównej trybunie). Na płocie powieszone zostały 3 małe flagi, prowadzony był dość dobry doping. Swoich sił wokalnych próbowała również kilkuosobowa grupa tubylców, których hasła rozpoczęły obustronną "wymianę uprzejmości". Pod względem piłkarskim pierwsza połowa nie wyglądała zbyt obiecująco, ponieważ Hutnik zakończył ją z jednobramkową stratą. Strata ta na szczęście została odrobiona z należytą nawiązką, co ostatecznie rozwiało wątpliwości kto tego dnia był lepszy.

huteusz, 26 marzec 2017 19:59:08 0 Komentarzy ˇ 132 Czytań

Warto było wspierać Petrę!

KibiceWisła Kraków - Petrochemia 3:2

Na tym meczu wspomagamy Nafciarzy w 129 osób z flagą "Nowa Huta". Na sektorze obecnych było również 11 kibiców z Olsztyna, co dało łącznie liczbę 318 fanów. Sama droga na stadion przy Reymonta 22 minęła bez większych przygód. Co było dość zaskakujące jak na nasze odwiedziny na meczach układowiczów grających w wyższych ligach, to sprawność przy wpuszczaniu na stadion - wszyscy weszli na sektor jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Przez większą część spotkania Nafciarze prowadzili doping, nie brakło również obustronnych bluzgów. Fani TS-u nie omieszkali poświęcić swojego cennego czasu na ich zdaniem nic nieznaczący w Krakowie klub. Sam mecz był wyjątkowo emocjonujący. Niestety, gdy już się wydawało, że ZKS opuści Kraków z 3 punktami, drużyna z Reymonta zdobyła dwie bramki i pozostało jedynie obejście się smakiem. Po kilkudziesięciu minutach po zakończeniu spotkania zostajemy wypuszczeni ze stadionu, i kierujemy się w stronę przystanku tramwajowego, zwiedzając krakowski rynek i pobliskie ulice ze śpiewem na ustach. Doszło do małego spięcia z zagubionym turystą który pałał niechęcią do, cytując jego słowa, "polskich nacjonalistów". We wszystko mieszają się już przysłowiowi "ci co zawsze". Mecz i cała otoczka była bardzo ciekawa - ci co nie dotarli, mają czego żałować!

huteusz, 18 marzec 2017 21:12:33 0 Komentarzy ˇ 151 Czytań

Pozytywny powrót

MeczHutnik Kraków - Iskra Klecza Dolna 2:0

Pierwszy mecz rundy wiosennej na Suchych Stawach był z pozoru taki jak wszystkie, jednak to tylko pozory. Przede wszystkim, Hutnik Nowa Huta po prawie siedmiu latach powrócił do nazwy "Hutnik Kraków". Dodatkowo, był to pierwszy mecz ligowy na Suchych Stawach, zarządzanych już przez Stowarzyszenie NH2010! Przed samym spotkaniem miała miejsce uroczystość poświęcenia sztandaru i stadionu, na którą przybyło wielu oficjalnych gości. Co ciekawe na stadionie można było usłyszeć dawno nieobecnego spikera Huka, którego z pewnością wielu kibiców wspomina z łezką w oku.
Na stadion przybyło około 400 widzów, warto odnotować gościnną obecność 2 fanów z zaprzyjaźnionych klubów. Na płocie tego dnia debiutowała flaga Fanatycznej Emigracji, niestety brakło zorganizowanego dopingu. Kolejną atrakcją związaną z meczem był występ cheerleaderek w przerwie meczu.
Jeżeli chodzi o wydarzenia boiskowe, to Hutnicy zaprezentowali naprawdę ciekawy futbol. W drugiej połowie padły dwie bramki dla Hutników - strzelcem był Sobala. Jak się wydaje, w końcu, po wielu latach do Hutnika trafił dobry napastnik. Najgroźniejszą dla Hutnika akcję przeprowadzili goście w 71 minucie, ale od utraty bramki nowohucian uratował słupek. Całokształt zmian które zaszły w Hutniku daje nadzieje że klub w końcu wychodzi na prostą. Pozostaje mieć nadzieję, że przełoży się to wkrótce na frekwencję i namacalne sukcesy!

huteusz, 18 marzec 2017 20:52:15 0 Komentarzy ˇ 119 Czytań

Z Petrą na Reymonta!

KibiceRozpoczynamy zapisy na mecz Wisła Kraków-Petra Płock

Mecz odbędzie się 17 marca (piątek) o 20:30. Zapisy do 15 marca pod mailem: wyjazdyhks@o2.pl (imię nazwisko PESEL).

Info o zbiórce i sposobie płatności za bilety bliżej meczu (póki co znamy cenę: 35 zł).

GDF, 28 luty 2017 15:57:10 0 Komentarzy ˇ 217 Czytań