Dzisiaj jest: 23 Lipiec 20244,628,192 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowy Hutnik 2010


 Czym jest Nowy Hutnik?

Nowy Hutnik jest to stowarzyszenie założone przez grupę najzagorzalszych fanów Hutnika. Jego głównym celem stworzenie klubu sportowego, będącego kontynuatorem tradycji KS Hutnik Kraków, przejrzystego, profesjonalnie zarządzanego, cieszącego się poparciem kibiców, dającego szanse na rozwój  młodzieży. Dodatkowo, Stowarzyszenie ściśle współpracuje z SPMTS Hutnik Kraków, rozmawia również z lokalnymi firmami w celu przekonania ich do wspierania Nowego Hutnika. Kolejne dwa cele NH2010 to zorganizowanie meczu z okazji 60-lecia Hutnika, oraz zgłoszenie drużyny seniorów do rozgrywek w sezonie 2010/2011.

Z jakiego powodu powstał Nowy Hutnik?

Nowy Hutnik powstał głównie z powodu coraz gorszej sytuacji klubu prowadzonego przez Sportową Spółkę Akcyjną. Drużyna miała nie zostać zgłoszona do rozgrywek, jednak, w ostatniej chwili, po upłynięciu wszystkich terminów, drużyna dostała licencję, niejako w odpowiedzi na powstanie Stowarzyszenia. Najważniejsze przyczyny, zostały wymienione w oświadczeniu kibiców Hutnika z dnia 31 marca 2010:

- Władze Hutnika SSA doprowadziły do bezmyślnego demontażu najlepszej od lat drużyny piłkarskiej, która w minionej rundzie jesiennej deklasowała rywali. Do tej pory nie uregulowano należności finansowych względem piłkarzy, trenerów i innych pracowników SSA.
- Władze Hutnika SSA podpisały niekorzystną umowę wynajęcia stadionu innym krakowskim klubom, skutkującą m.in. zwiększaniem się zadłużenia SSA względem zakładu energetycznego. Nie zadbano nawet, by drużyny piłkarskie SSA miały możliwość korzystania z własnego obiektu.
- Hutnik SSA i powoływane przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej SSA Mieczysława Gila Stowarzyszenie HKS Hutnik Kraków robią olbrzymią, trudną dziś do ocenienia krzywdę naszym juniorom, na których zrzucono odpowiedzialność za wyniki sportowe Hutnika. Nastolatkom kazano grać bez przygotowania w lidze, w której większość zespołów dysponuje bardziej doświadczonymi zawodnikami. Ta ryzykowna i powodowana wyłącznie chęcią zagrania kilku meczów decyzja może zniszczyć pokolenie utalentowanych wychowanków. Rozmowy z wieloma trenerami utwierdziły nas w przekonaniu, że taka runda może na długo odbić się na kondycji fizycznej i psychicznej zawodników, którzy mogą nie wytrzymać jej trudów.
- Osoby bezpośrednio odpowiedzialne za katastrofalny stan Hutnika SSA (m.in. Prezes Rady Nadzorczej Mieczysław Gil) powołują kolejną, oderwaną od realiów ekonomicznych inicjatywę, której celem jest przejęcie piłkarskich drużyn i terenów sportowych przy ul. Ptaszyckiego 4. Sposób, w jaki próbują tego dokonać, jest naszym zdaniem przede wszystkim niemoralny i nieetyczny, ale także wydaje się być działaniem na niekorzyść samego Hutnika.
- Brak poszanowana pracy trenerów, tworzenie ad hoc drużyny seniorskiej, odcinanie się od własnych decyzji podejmowanych w okresie zasiadania we władzach Sportowej Spółki Akcyjnej, skłócanie środowiska związanego z Hutnikiem nie świadczą dobrze o zamiarach osób zaangażowanych w tworzenie Stowarzyszenia HKS Hutnik Kraków.

W oświadczeniu tym, można przeczytać również że wszystkie zorganizowane grupy kibiców Hutnika (Fighters, Butchers, Warriors, Globetrotters), oraz redakcje stron internetowych www.hutnik.org i www.hutnik.krakow.pl będą bojkotować mecze SSA.

Krótkie kalendarium Nowego Hutnika.

Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010, swoje spotkanie założycielskie odbyło 18 lutego 2010. Zaledwie kilka dni później, bo 25 lutego, ruszyła oficjalna strona organizacji. 3 kwietnia, podczas meczu z Kmitą Zabierzów na Suchych Stawach, przez fanów wspierających akcję został powieszony na stadionie  transparent skierowany do zarządu SSA, zawierający adres strony Nowego Hutnika. Kibice prowadzili również akcję informacyjną pod bramami stadionu.
30 czerwca 2010r stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane w KRS, mimo pewnych opóźnień spowodowanych opieszałością sądu. 2 lipca powstało konto w Alior Banku, sześć dni później, Nowy Hutnik otrzymał swój numer NIP. 24 lipca na Suchych Stawach został rozegrany jubileuszowy mecz zorganizowany w pełni przez stowarzyszenie. Okazał się on wielkim sukcesem. W 60-lecie klubu na stadion przybyło ponad 3 tysiące kibiców. 12 sierpnia klub został zgłoszony do rozgrywek IV ligi, pod nazwą Hutnik Nowa Huta. Jest to nielada sukces, ponieważ istniało ryzyko gry w C-Klasie, bądź nawet nieprzystąpienia klubu do rozgrywek! Należy pamiętać o tym, że wielu osobom nie było na ręke powstanie Nowego Hutnika, i utrudniali to w każdy możliwy sposób. Ponadto stowarzyszenie HKS Hutnik, do ostatniej chwili nie było skłonne do porozumienia się z NH2010. W międzyczasie odbywały się jeszcze różnego rodzaju spotkania, min. z prezydentem miasta Krakowa, Jackiem Majchrowskim.

Nowy Hutnik będzie mocny kibicami.

O sile Nowego Hutnika mają świadczyć kibice. Jest to klub prowadzony przez fanów, dla fanów. Każdy, z czystym sumieniem, jeśli tylko będzie wspierał przedsięwzięcie, będzie mógł powiedzieć: Hutnik to MY. I mimo, że hasło to nieraz było wspominane, dopiero teraz jest prawdą. Teraz każdy może przyczynić się do rozbudowy piłkarskiej potęgi Hutnika (w przyszłości, powstaną też prawdopodobnie inne sekcje). Potencjał kibicowski Hutnika jest bardzo duży, w związku czym, takie same są szanse na sukces. Nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu na świecie; czeski Bohemians stanął w podobnej sytuacji kilka lat temu. Powstała również organizacja Supporters Direct, która pomaga klubom założonym przez fanów. Wspiera ona również Nowego Hutnika. Od niedawna ruszyły zapisy do stowarzyszenia. Do wyboru są dwa rodzaje członkostwa, każdy zaś członek zobowiązany jest do wpłacania składek w wysokości 50 lub 100 złotych miesięcznie. W zamian, oprócz poczucia, że przyczynia się do ratowania Hutnika, otrzymuje między innymi darmowy wstęp na mecze Hutnika, biuletyn meczowy, czy też zniżkę na gadżety. Każdy może też wspierać Hutnika datkami, przelanymi na konto w Alior Banku. Wszystkim członkom stowarzyszenia będzie przysługiwało prawo do korzystania z przedsprzedaży np. biletów na mecze wyjazdowe czy na inne imprezy, jakie Nowy Hutnik 2010 ma zamiar organizować w przyszłości, jak np. wspólne spotkania na zakończenie rundy piłkarskiej, wyjazdy na mecze reprezentacji, itd. Ponadto, każdy fan będzie mógł zaproponować swój pomysł, który, jeżeli będzie dobry, zostanie przez Nowego Hutnika zrealizowany. Serdecznie zapraszamy wszystkich, do udziału w tej inicjatywie, bo warto!

Dodatkowe informacje:

Formularz wplat: http://hutnik.org/img/formularz.pdf
Statut Nowego Hutnika: http://hutnik.org/img/statut.pdf
Deklaracja: http://hutnik.org/img/deklaracja.pdf

Dodane przez huteusz dnia 18 sierpień 2010 13:44:16 1 Komentarzy ˇ 31169 Czytań

Komentarze


Kiler dnia 04 luty 2012 18:56:26

Odpalić Gila.
Wstyd by taki klub, z takimi tradycjami został tak rozwalony.
Hutnik powinien być trzecim klubem z Krakowa w ekstraklasie, tylko trzeba zawinąć rękawy i wziąć się do roboty a nie rządzenia o którym się nie ma pojęcia. Dopuścić do zarządzania klubem byłych wychowanków którzy zrobili kariery i wiele zawdzięczają klubowi i chętnie zajmą się wyprowadzeniem klubu na prostą i znajdą dobrego sponsora. Pozdrawiam i życzę sukcesów.smiley
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice