Dzisiaj jest: 23 Lipiec 20244,628,211 Unikalnych wizyt

Archiwum www.hutnik.krakow.pl:

Zapamietac?

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Fan Zine "Tylko Hutnik - sezon 05/06"


> HUTNIK - WISŁA II KRAKÓW 1:0 Sobota 01-10-2005
Rewanż bez rewanżu bo na mecz Wisła II - Hutnik nie zostaliśmy wpuszczeni.

Kibice Wisły mieli podstawiony przez MPK transport spod siedziby swojego klubu jednak kilkudziesięciu z nich, szukających mocniejszych wrażeń w naszym towarzystwie dociera w okolice stadionu tramwajem. Wychodzimy z telefoniczną inicjatywą by nie używać sprzętu - darząc tym samym Wiślaków po raz pierwszy w Krakowie takim zaufaniem - przystają.

Jest ponad godzinę przed meczem - dochodzi do dwóch niewielkich starć - Wisła atakuje z tramwaju (wybijając od środka szyby by się wydostać) od nas najpierw ściera się z nimi niewielka grupka stojąca na skrzyżowaniu - następnie kilkadziesiąt sekund po źniej kilkunastoosobowa grupa wybiegająca z pobliskiego osiedla.

Podczas drugiego starcia dochodzi do nieplanowanego przez nas incydentu za który bierzemy pełną odpowiedzialność. Mianowicie pojawia się z naszej strony drewniany sprzęt w liczbie 1 sztuka i zostaje użyty. Użyła go osoba, która dołączyła się do awantury nie wiedząc, że jest ona po raz pierwszy w Krakowie organizowana w sposób honorowy - bez sprzętu. Nie zmienia to faktu, że został sprzęt przez nas użyty i "plujemy sobie za to brodę". Zapewne to było powodem pojawienia się w wiślackich dłoniach noży. Zapewne też dzięki zrozumieniu, że był to incydent został pocięty tylko jeden od Nas. Ogólnie starcie dwóch zupełnie odbiegających od siebie gabarytowo grup na korzyść Wisły.

W rozmowie telefonicznej na meczu z uczestnikami tej awantury padło od strony wiślaków hasło: "starcie na remis - szkoda, że tak wcześnie się cofneliście" co oddaje w pełni obiektywnie przebieg wydarzeń - choć wiemy, że stać nas było na więcej i traktujemy te wydarzenia jako porażkę, nie pierwszą i nie ostatnią, ale zawsze tą do której potrafimy się przyznać.

Obydwa starcia szybko pacyfikuje policja zatrzymując pięciu z Hutnika. Wiślacy z tramwaju docierają na sektor gości.

Co do meczu to nas ok.500/600 Wiślaków 200/300. Palimy kilkanaście szali Wisły.

Opis ultras można znaleźć na Forum.
Dodane przez huteusz dnia 29 sierpień 2012 21:15:56 0 Komentarzy ˇ 5761 Czytań

Komentarze


Brak komentarzy.
Dodaj komentarz


Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Designed by Szymon Dziukiewicz. Powered by PHP-Fusion Strona Glowna | Forum | Galeria | Hutnik TV | Klub | Stadion | Kibice